Jak dobrać idealną obrożę dla swojego psa?

Obroża jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów psiego wyposażenia. Jednak każdy zwierzak jest inny, czy to pod kątem budowy ciała, gabarytów czy temperamentu. Nie ma więc jednej uniwersalnej obroży, która zaspokoiłaby potrzeby wszystkich psiaków, dlatego w Hempsy przygotowaliśmy jej trzy różne modele. Którą z nich wybrać dla swojego psa? Dowiecie się tego z naszego krótkiego poradnika!

obroża dla psa

Obroża klasyczna – dla wyluzowanych

Obroża z zapinaną klamrą przeznaczona jest głównie dla spokojnych psów, które nieźle chodzą na smyczy i nie mają tendencji do szarpania czy ciągnięcia. Jest lekka, dlatego w większości przypadków będzie najlepszym wyborem dla małych ras czy kundelków, ale przygotowaliśmy ją również w średnim i dużym rozmiarze.

 

Sprawdzi się też dla psów po przejściach, które mają traumę przed zakładaniem im czegoś przez głowę. Dzięki klamrze, wystarczy po prostu objąć szyję pupila obrożą i zapiąć zatrzask.

 

Obroża z pierścieniem – dla zawodników wagi ciężkiej

Nasze obroże posiadają mocne klamry YKK, ale ostrożności nigdy za wiele. Jeśli macie naprawdę masywnego czworonoga, jak bernardyn, dog czy mastif, to zapewne ostatnią rzeczą, o jakiej marzycie, jest przypadkowe rozpięcie obroży przy szarpnięciu Waszego psa w jakiejś nerwowej sytuacji. Dlatego mamy dla Was obrożę, w której pierścień do wpięcia smyczy umieściliśmy na taśmie równoległej do tej, na której znajduje się klamra.

Siła szarpnięcia nie działa więc bezpośrednio na zatrzask, lecz go omija, minimalizując ryzyko jego odpięcia. Pierścień jest dość gruby i ciężki, dlatego obrożę tę polecamy tylko psom, dla których nie będzie stanowiła ona zbytniego obciążenia (dlatego w ogóle nie oferujemy jej w rozmiarze małym).

 

 

Obroża martingale – dla smukłych, upartych, czy też długowłosych

Nasza trzecia opcja jest wariantem półzaciskowym, przeznaczonym w głównej mierze dla psów o głowie węższej od szyi, którym konwencjonalna obroża o stałym obwodzie po prostu zsunęłaby się z głowy. Najlepszym przykładem są tu charty, ale jest ona przydatna także dla wszystkich czworonogów, którym zdarza się ciągnąć.

 
obroża martingaleSkłada się ona z dwóch pętli – jedna okala szyję psa, a druga jest łącznikiem z zaczepem smyczy. Przy pociągnięciu obroża zaciska się na szyi tylko do ustawionego poziomu (nie podduszając) i uniemożliwia zwierzakowi wyswobodzenie się. Nie posiada ona zatrzasku, jest zakładana przez głowę, dlatego sprawdzi się też dla psów długowłosych, jak border collie, którym łatwo jest przytrzasnąć sierść zapinając klamrę.

 

Model ten jest także bardzo popularny wśród miłośników ras TTB (amstaffów,
bulterierów itp.). Wsłuchując się w głosy ich opiekunów, specjalnie dla nich przygotowaliśmy nową wersję Wide dla rozmiaru L, o szerokości taśmy aż 40 mm, która idealnie leży na masywnych psich karkach. Dostępna narazie na specjalne zamówienie, docelowo trafi na stałe do naszego sklepu. 

 

Jak dobrać rozmiar?

Zanim zamówicie obrożę o konkretnym rozmiarze, zmierzcie swojego psa! Dla obroży klasycznej oraz wersji z pierścieniem, sprawdźcie obwód szyi w jej najszerszym miejscu. Z kolei dla martingale zmierzcie obwód psiej głowy w miejscu połączenia z szyją. Jeśli wymiary Waszego psa wypadają gdzieś na granicy rozmiarów, weźcie ten większy, bo obroża nie może być zbyt ciasna! Wymiary podajemy przy każdym modelu. 

 

Na szczęście każdy model posiada sprzączki, którymi możecie wyregulować go precyzyjnie pod danego zwierzaka. Pamiętajcie też, że szerokość taśm oraz wielkość okuć rośnie proporcjonalnie z rozmiarem obroży. Jeśli jednak potrzebujecie spersonalizowanego egzemplarza dokładnie na wymiar, dajcie nam znać – z przyjemnością go dla Was przygotujemy!

 

Ekologicznie i praktycznie

Wszystkie nasze obroże są przyjazne środowisku, bo szyjemy je z naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie włókien. Są one hipoalergiczne i bezpieczne dla skóry Waszych psiaków, nawet tych najbardziej wrażliwych. Jednocześnie, materiał ten jest bardzo wytrzymały i praktyczny – posłuży przez lata, a bez obaw możecie prać go w pralce!

 

Leave a Reply

This website uses cookies to improve your experience